Saça Keratin Yüklemesi

Saça Keratin Yüklemesi

Evde Yapılan Keratin Yüklemeleri

Bu yöntemi ister evde ister kuaförlerde de yaptırmak mümkün olmaktadır. Saçların ortalama olarak yüzde yetmiş ikilik kısmını keratin oluşturur. İnsan bedeni nasıl protein olmadan ayakta duramaz ise saçların proteini de keratin olmasından dolayı saçların bakımlı olması mümkün olmaz. Keratini azalan saçlara tekrar bir yükleme yapılması gerekir. Saçlara yapılan bu yüklemelerin birçok faydası da bulunmaktadır. Bunların neler olduğu incelenecek olursa;

 1. Saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına katkı sağlar.
 2. Saça keratin uygulamak yıpranan saçların daha dolgun, hacimli, parlak ve gür gözükmesine katkı sağlar.
 3. Saç dökülmelerine engel olmadan bire bir olmaktadır.
 4. İncelen saçların kalınlaşmasında bir numaralı faktör olmaktadır.
 5. Hem evlerde hem de kuaförlerde uygulanması mümkün olmaktadır.
 6. Saçlarda oluşan yanma ve yıpranmaların kısa süre içerisinde yok olmasında etkili olmaktadır.

Bu kadar etkileri ile yer alan saça keratin yüklemesi evlerde yapımı da bir hayli kolay olmaktadır. Nasıl yapılacağı incelenecek olursa;

 1. Piyasada satılan kalitesiz ürünlerden almak yerine set halinde satılan ve herkesin dostu olan, sadece organik olarak ürünü almak gerekir. Çünkü diğer ürünler saça iyi gelmek yerine daha kötü sonuçların doğmasına da neden olacaktır. Bu yüzden sizler için üretilen liquid en etkili yöntemlerden bir tanesi olmaktadır.
 2. Satın alınan ürünün şampuanı ile saçların tertemiz yıkanması gerekir. Saç derilerinde en ufak yağ ya da kir olmamasına da dikkat etmek gerekir.
 3. Yıkanan saçları elektrikli cihazlar ile değil de havlu ile kurutmak gerekir. Hem elektrikli cihazlar saçların yapısına zarar verir. Hem de tamamının kurumasına neden olur. Saç diplerine de rahat bir şekilde uygulamak için saçların nemli kalması gerekir.
 4. Nemli kalan saçlara ilk olarak gözeneklerin net bir şekilde açılması için iksir sürülmelidir. İksir ile saç diplerindeki gözenekler en küçük ayrıntısına kadar açılacaktır.
 5. Ortalama olarak on beş dakikanın sonunda bu iksir tüm gözenekleri açacak olmasından dolayı yağ sürülmelidir. Yağı geceden sürmek de fayda var. Çünkü sabaha kadar bekletilmesi keratin saçta ne işe yarar sorusunun cevabını ortaya koyacaktır.
 6. Sabah saçlar yıkanmadan ortalama on dakika önce de maskenin uygulanması gerekir. Maske on dakika bekledikten sonra saçlar bir güzel yıkanmalıdır.

Bu işlemler bir ay boyunca düzenli aralıklar ile uygulanır ise de keratin neye yarar diye merak edenlere en iyi yanıt olacaktır. Saçlarda istenilen sonuçlar da rahat bir şekilde elde edilmiş olacak ve sağlıklı görünümler ile istenilen bakım sağlanmış olacaktır.

Bazıları yıpranan saçlara veya kırılgan, zayıf saçlara çare olarak en çok uygulanan, etrafınızda sizlere tavsiye edilen bitkisel veya doğal saç bakım yağları veya doğal saç bakım maskeleridir. Evet bu tür uygulamalar saça faydalıdırlar. Fakat yıpranmış saçlara sadece kullanıldığı anda fayda verirler. Yıkanınca tekrar saç bakımı işlemini tekrarlamak zorundasınız. Dolayısıyla, kırık saçları onarmak veya yıpranmış saçları tekrar eski gücüne kavuşturmak imkansızdır.  Kaldı ki, bu tarz bir bakım için çok zahmet çeker ve çok zaman harcarsınız.

Bir başka başvurduğunuz çare de, kuaförünüzün ya da bir kozmetik mağazasının size tavsiye ettiği dünya markaları olan meşhur ürünlerdir. Bunları da eğer uyguladıysanız ve kullananların yorumlarını da incelediyseniz, önce kullanıcılarını memnun ederler, fakat tıpkı bitkisel maskelerde olduğu gibi, birkaç yıkamadan sonra saçtan akıp giderler. Bunların bitkisellerden 2 farkı vardır. Bu markalı ürünler, doğal maske ve bakımlara oranla çok daha uzun süre saçta etkisini kaybetmezler. İçlerindeki sentetik katkılar, çeşitli kimyasal formüllerle daha uzun süre saçta yapışarak kalabilirler. İkinci farkı ise, daha sonraki zamanlarda saçta matlık oluşmasına ve hatta saçları daha çok yıprattığına tanık olursunuz. Doğal maskelerin saça herhangi bir yan etkisi veya zararı asla söz konusu olamaz. Sadece fayda verdiklerini kesin ve net olarak söyleyebiliriz. Sonuç olarak, her ikisi de kırık saçları veya yıpranmış saçları asla kalıcı olarak onaramazlar.

Bu bilgileri verdikten sonra şimdi en önemlisi olan keratin bakımı konusuna geldik ki, o da yıpranmış ve kırık saçlara keratin yükleme işlemidir. Evet, dünyada kırık saçlara ve çok işlem görerek aşırı yıpranmış saçlara çözüm olacak en iyi madde keratinlerdir diyebiliriz. Bundan bu kadar emin olabilirsiniz. Neden mi? Çünkü keratin yüklemesi yapanlar mutlaka memnun kalıyorlar. Keratinler çok kolay ve sağlam bir şekilde saçta tutunma özelliğine sahip en doğal maddelerdir. İşte bu size yeterli gelmez mi?. Eğer derseniz bazı keratin yüklemesi yapanlar memnun kalmıyorlar? Evet çok nadir de olsa bu şikayetler de inkar edilemez. Ancak ne var ki, bu şikayetçi olanlar, aslında saçlarına keratin yüklemiyorlar. Gerçekten keratin yüklemiyorlar, bundan emin olun. Yapılan işlem kimyasal veya sentetik bir işlem olduğu halde, ürünün içine pek az miktarda keratin konulmasıyla keratin yüklemesi adını koyuyorlar. İşte bundan dolayı da keratinin adını lekeliyorlar. Bunlara karşı elimden gelse bütün dünyaya ilan edeceğim ki, bu keratin yüklemesi değil, bu bir aldatmadır. Ne var ki buna hiçbirimizin gücü yetmiyor. Hatta kuaförler bile bu ucuz ürünlerden para kazandıkları ve müşteriyi de ilk anda memnun ettiği için bu tür ürünleri tercih etmekte hiç tereddüt dahi etmiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>