Saç Keratin Bakımı

Saç Keratin Bakımı

Keratin bakımında dört ana setimiz bulunmaktadır, keratin dökülme seti, keratin hızlı saç uzatma setiyıpranan saçlar için keratin seti,  ve içeriği çok daha zengin olan mega keratin set seçenekleriyle saç bakımının önemli 3 maddesini görürüz bunlar; garantili şekilde saçta dökülme hızını azaltır önler, tüm saç tiplerinde dökülmeyi önler ve sağlıksız kuru görünümleri engelleyip saçı besler. Keratin bir çeşit proteindir ve saçlarımızın %72 ‘sine keratin proteinlerinden meydana gelir.

Bakım Yapmanın Faydaları

Uzun süreli işlemler bu proteinlerin zarar görmesine neden olur Ve sonunda saçlarda yanmaya kokmaya kadar giden kötü sonuçlar doğurur. Yüksek ısıdan fazla kimyasal dan uzak durmak ve saçlarımıza hiçbir katkı maddesi kullanmadan şekil ve renk değişikliği yapmak mümkün olmadığı için Bu maddelerin zararlarından korumaya yönelik bir yöntem gerekiyor. Bu noktada da devreye Liquid Keratin bakımı giriyor. Balyaj, gölge, röfle, perma gibi saçın kimyasını değiştiren işlemler saçı maalesef sağlıksız duruma getiriyor. Gözenek açıcı keratin iksir saç derimize direk sürdükten 15 dakika beklemeliyiz, yıkama işlemi yapmadan önce dip bakım yağını uygulayıp sabaha kadar beklemeliyiz daha sonra Liquid keratin şampuanla saçınızı yıkayıp 2 – 3 hafta sonunda saçlarımızda ki değişiklik ve sağlıklı şahit olabilirsiniz. Boyama işlemlerinden yıpranan saçlarınız için özel keratin ampul boya seti sizleri bekliyor.

Saçların Özel Görünümü İçin

Devamlı uzayan saç diplerim yüzden dolayı boya işlemi sürekli olarak dipten uygulandığı için saçlarımızda ve kafa derinizde aşırı hassasiyet kuruluk ve derilerde dökülme görülür. Bunları tamamen ortadan kaldırmak için saça uygulanan boya ml ve tüp sayısına göre ampuller kullanılır. Boyanın akması gecikir, parlak şekilde görünmesini sağlar ve saçlarınıza esneklik kazandırır. Boyalardan yıpranmış, lastik gibi görünen çabuk  kopan saçlardan artık kurtulabilirsiniz. Saçın her yerine uygulanan boyanın aynı renk performansını göstermemesi en büyük sorunlardan biridir. Ampulleri söylenen miktarda kullandıktan sonra saçların zarar görmüş boya bölümlerinde saça iyi işlenmesi görülür. Keratin bakımı, her türlü saç ve soruna uygun şekilde ayarlanmış setlerle sizlere kolaylık sağlar.

Kuaförlerde onca para verip markasına bilmediğiniz ürünlerin içeriklerinde kimyasallarla saçlarınıza daha fazla zarar vererek hiçbir sonuç almadan eve dönüşlere artık son. Evinizde, içeriğini tamamen bildiğiniz ürünleri, kendi uygulama zamanımıza uydurup kullanabilirsiniz. Beklemek yok, zarar görmek yok aksine reklamlardaki gibi dolgun ahenkle dans eden saçlara sahip olursunuz. Keratin bakımı ürünleri içeriğindeki keratin protein fazlalığı ile saçlarınıza gereken proteini sağlar ve saçlarınızın tüm gereksinimlerini sağlar.

Ekstra Not:

Saç bakımı kelimesini sık sık duyarız. Argan yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı ile yapılan saç bakımlarını ve diğer yumurtalı, sütlü, ballı saç maskelerini duyarız.  Saçımızın daha canlı ve parlak olması için, hele kuru saçlara sahipsek, daha nemli olması için bu bakımlar ve maskelerimiz işinize yarayacaktır.

Ancak daha ağır uygulamalarla, aşırı yıpranmış saçlara sahipsek, bu doğal bakımlar saçlarımızı onarmada pek de bir iş yaramayacaktır.  Geçici bir rahatlama verse de, yıkandıkça saçtan uzaklaşarak etkisini kaybedecektir. Ya da sürekli her saç yıkamadan önce veya sonra bu saç bakım ürünlerini veya saç maskelerini tekrar etmek zorundayız.

Sentetik saç bakımları aynı işi yapsa da, bunlar da doğal bakımlar gibi, yıkandıkça saçtan akıp giderler. Sentetik saç bakımlarının bazıları, saçta bir matlık oluşmasına da sebep olabilirler.

Saç keratin bakımı ise, çok daha farklı bir yöntemdir. Çünkü keratinler suyla akıp giden maddeler değildirler. Keratin proteinleri saçın ana yapısıyla uyumludurlar ve kolaylıkla saça enjekte olurlar. Suyla yıkandıklarında deforme olmazlar. Keratinler, saçta tutunma yetenekleri sayesinde kalıcı bir saç bakımını yapmaya vesile olurlar. Bu bakımdan tekrar tekrar saç bakımıyla ya da keratin bakımı ile size zaman kaybettirmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>