Saç Derisi Bakım ve Sağlık Kuralları

Saç Derisi Bakım ve Sağlık Kuralları
Saç Derisi Bakım ve Sağlık Kuralları
Saç Derisi Bakım ve Sağlık Kuralları
Kimyasal Kullanımını Azaltın

Saç derinizi ve dolayısıyla saçınızı korumak için atabileceğiniz en önemli adımlardan biri, saçlarınızdaki kimyasalların olabildiğince sık kullanılmasını önlemektir. Ne kadar çok kimyasal kullanırsanız, saçlı deri hücrelerine daha fazla zarar verirsiniz. Bunu önlemek için, zaten kullandığınız birçok ürüne alternatifler arayın. Örneğin, amonyak içermeyen saç boyası ve formaldehit içermeyen düzleştirici ürün kullanılarak saç derinize çok daha az zarar gelecektir. Katkısız, %100 doğal olmasıyla biline Liquit Keratin ürünleri saçınıza kimyasal içeren ürünler gibi zarar vermeyecek aksine saç derinizi güçlendirecek besin takviyesi yapacaktır.

Temizleyin

Temizlik hayat tarzınızı geliştiriniz. Saç deriniz cildinizin bir parçasıdır. Cildinizin vücudunuzdaki sağlığın doğrudan bir yansıması olduğunu duymuş olabilirsiniz. Bu nedenle, sigara içtiğinizde cildinize daha fazla sorun gösterecek ve saç derisi de buna dahildir. İçeride sağlıklıysanız, cildiniz daha sağlıklı olur. Sağlıklı bir vücut ağırlığına doğru çalışmaya çalışın. Diyetinizde fazla su almak için biraz zaman harcayın. Bunlar daha sağlıklı bir saç derisine hızla dönüşecektir.

Yağlı veya Kuru Deri Tipini Belirleyiniz

Saç dökülmesinin veya saç dökülmesinin ilk işaretlerinden birinin kafa derisinde yağ bezleri yağı fazlasıyla ürettiğini biliyor muydunuz? Saç derinize bakıp yağlı veya kuru saçlı derinizin olup olmadığını belirleyebilen bir saç profesyonelini ziyaret etmek önemlidir. Benzersiz saç kavramlarında, özel kapsamlı bir danışma yürüten ve saç derisinin yağ, hidratasyon ve ph düzeylerini ölçmek için özel araçlar kullanan profesyonel yerlere gitmeniz tavsiye edilir.

Kuru, dehidrate bir saç derisi nemli saç derisi arıtımına ve çok fazla yağ bezi veya yağ üreten bir saç derisine farklı şekilde muamele edilmesini gerektirir. Bu saç derisine spesifik tedaviler, saç derisini dengelemek ve büyüyen güzel, güçlü saçlar için sağlıklı bir ortam sağlamak için önemlidir. Saç dökülmesini tedavi etmek için tek bir Liquit Keratin Şampuan değil, gerçek bir saç derisi bakım protokolü yani Liquit Keratin Setlerinden alınması gerekmektedir. Kafa derisinin cildiniz olduğunu unutmayınız.

Saç Derinize Masaj Yapın

Bu biraz garip gelebilir, tekrar düşünün. En sevdiğiniz kuaförünüzü ziyaret ettiğinizde saçınızı yıkadığınızda oldukça yoğun bir masaj aldığınızı fark ettiniz mi? Eğer bu olmuyorsa, salonları değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Saç derisi için masaj harika bir şey. Masaj, sağlıklı saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, masaj toksinlerin yıkanmasına yardımcı olur ve doğal olarak güzel ve canlı saçların oluşturulmasına yardımcı olur. Bunun farkında olduğunuzda daha kolay yapabilirsiniz. Birazcık Liquit Keratin ilavesiyle de masajı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Sağlıklı Diyet Yapın

Saçlı derinizin sağlığı doğrudan vücudunuza gelen besin değerlerine bağlıdır. Yediğiniz yemek, cildinizin aldığı şey. Doğal olarak yağlı bir saç derinize sahipseniz ve besinleriniz her gün yağlı miktardaysa, cildinizde ve kafa derinizde aşırı miktarda yağ görürsünüz. Genel sağlığınızı, kafa derinizin ve saçlarınızın görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, diyetinize sağlıklı daha fazla besin ekleyin. Bu, daha geniş bir yelpazede sebze ve otlar içerir. Yüksek miktarda omega-3 yağ asitleri ile daha fazla somon ve gıdalar alın. Son olarak ta sağlıksız yağları kesmeye çalışın.

Saç derisi sadece saçlarınızın altındaki cilt değildir. Saçınızın büyüdüğü foliküllerin her birinin bulunduğu yer burasıdır. Sonuç olarak, saç derinizi yönetmek için biraz zaman ve çaba sarf ederseniz, saçınızın neye benzediğine ilişkin sınırlamaları göreceksinizdir. İncelme ve hasar görmüş saçların nedenini bulabilirsiniz. Saç derinizin ihtiyaçlarına dikkat edin.

Ekstra Not:
  • Kimyasal içeren saç ürünü kullanmayın. Doğal Liquit keratin saç ürünlerini kulanın.
  • Acil birşey olmadıkça fön makinesi kullanmayın.
  • Masaj yapın ve kafa derinizi sık sık uyarın. En iyi sonuç için bir masaj fırçası kullanın.
  • Islak saçları fırçalamayın.
  • Özellikle kapalı bayanlar için kafanızı örtecek örtüleri çok sık bağlamayın, çünkü gözenekleri tıkar ve enfeksiyonlara yol açar ve çok fazla çekmeyin veya dokunmayın.
  • Saçlarınızı sıcak veya soğuk suyla yıkamayın ılık olmasına dikkat edin ve durularken kimyasal kalıntı kalmaması için yumuşak olmayın.
  • Meyveleri, soya fasulyelerini, brokoli, turp gibi sebzeleri ekleyerek vitaminler, proteinler içeren bir beslenme diyetini uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>