SAÇ BOTOKSU ÜRÜNLERİ


Saç botoksu ürünleri başlığını attığımız bu makalemizde hem piyasada bulunan keratin saç botoksu ürünleri üzerine bir göz atalım hem de keratin nedir, ne değildir hep beraber inceleyelim.

Keratin saçlarımızın yapısında %72 oranında bulunan en önemli proteindir ve keratin proteinleri saçlarımızın yapısında devasa bir düzeyde bulunduğundan dolayı saçlarımız için hammadde teşkil ediyor da diyebiliriz. Eğer bu keratin proteinlerinin oranında bir şekilde eksilme gözlenirse, saçlarımızda matlık, kırık, kopuk, güçsüzlük, cansızlık gibi sağlıksız saç semptomları görülebilir. Peki saçlarımızda keratinin eksilmesine neden olan faktörler nelerdir bir göz atalım.

  • Hava kirliliği, kirli su, rüzgar, fırtına, yağmur gibi çevresel faktörler,
  • Röfle, fön, perma, boyama, oryal gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  • Düzensiz beslenmekten kaynaklı vitamin, mineral, protein eksikliği,
  • Stres, sigara, hormonal bozukluklar vs. vs. vs.

Yukarıda saydığımız sebeplerden herhangi birine maruz kalan saçlarımız matlaşmaya, kırılmaya, kopmaya, cansızlaşmaya, güçsüzleşmeye yatkın olur. Hatta ve hatta ilerleyen safhalarda saçlarımızda avuç avuç dökülmeler görmek bile mümkün olabilir. Bütün bu sağlıksız saç problemlerine engel olup, saçlarımızı eskisi gibi sağlığına kavuşturmak için imdadımıza saç botoksu ürünleri yetişecektir.

Peki keratin yüklemesi yapmak için seçtiğimiz keratin saç botoksu ürünleri gerçekten sağlıklı mıdır? Elbette hepsi için konuşmuyoruz ama kozmetik saç bakım sektöründe bulunan ürünler genel itibariyle formaldehit, paraben, sülfat, tuz gibi kimyasal ve sentetik maddeler içerdiklerinden dolayı hem kendi sağlığımız hem de saç sağlığımız açısından oldukça tehlikelidirler. Bu sebepledir ki; saç botoksu ürünleri üzerine araştırma yaparken seçeceğimiz ürünün kimyasal içermediği gibi %100 doğal olduğuna da dikkat etmeliyiz.

Liquid Keratin saç botoksu ürünleri zorlu ürün testlerine tabi tutulduktan sonra Organik Sertifikası almaya hak kazanarak, kullanıcılarının sağlığı için %100 doğal olduğunu kanıtlamıştır. Sizler de Liquid Keratin saç botoksu ürünleri üzerine araştırmanızı tamamlayıp, siparişinizi verdikten sonra göreceksiniz ki; saçlarınız en kısa sürede eskisinden daha sağlıklı bir hale bürünmüş.

Liquid Keratin’le en güzel saçlar sizlerin olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>