Ombreli Saç

Ombreli Saç
Ombreli Saç
Ombreli Saç

Kök büyüme sorununuz için mükemmel bir çözümdür ve az bakım gerektirir. Bitirdiğiniz yerler, düzenli olarak bir renk atışına ihtiyaç duyan tek bölümdür, yani kökleriniz olduğu gibi kalır. Ombreli saç bakımı için saçınızı bir kez yaptırıp birkaç aylığına öylece bırakmanıza rağmen bazı saç bakım kurallarını takip etmeniz gerekiyor.

Ombre saçının, saç derinize saç boyası koymadığınız için daha az hasara neden olması beklenir. Ancak, özellikle onları ağarttığınızda, uçlar büyük ölçüde hasar görebilir. Yok sayarsanız, ipler donuk ve kuru görünebilir. Bu durumda saçınıza hayatı geri vermek istediğinizde bazı önemli ombre saç bakımı ipuçları ile size yardımcı olacağız.

1. Haftada 2-3 kez yıkayın.

Bu gerçek bir mücadeledir, ancak her gün (ya da her geçen gün) ombre saçlarınızı yıkamak, doğal yağların saçlarını sıyırıp saçlarınızın yağlı ya da çok kuru görünmesine neden olabilir. Omlet renginin daha hızlı solup kaybolacağından bahsetmiyorum. Ombre saçınızı haftada 2-3 defa yıkamayı ve doğru şekilde yıkadığınızdan emin olmayı hedefleyin. Saçlarınız yağlıysa, ıslak hale getirmeden birkaç dakika içinde saçınızı temizlemek için kuru şampuan kullanmayı tercih edin. Saç uçlarınızı beslemek ve saçınızın gerekli besin kaynaklarını almasını sağlamak için liquid keratin şampuan kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2. Nemli tutun

Tıpkı boyalı saçlar gibi ombre saçları da kuru ve kırılgan olma eğilimindedir; bu nedenle saçlarınızı sağlıklı tutmak için düzenli olarak nemlendirmek çok önemlidir. Saçlarınızı yıkarken, köklerinizden daha fazla acı çekerken uçlarınıza daha fazla dikkat edin. Uçlarınıza daha fazla keratin saç kremi uygulayın ve durulamadan önce  2-5 dakika bekleyin. Haftada bir kez bir keratin saç maskesi yapın. Saçlarınızı nemlendirmek için keratin yağı kullanın. Hindistan cevizi yağı da en iyi nemlendirici saç bakımından biridir. Hasarlı ve kuru ombre tüylerini yenilemek için iyi çalışır.

3. Isı ve şekillendirme araçlarından kaçının

Darbeli kurutucular, kıvrımlı ütüler ve düz demirler güzellik randevularımızı kolaylaştırmakla birlikte, kırılma, hasar ve kurumaya neden olur. Düzenli olarak kullanıldığında, ısı şekillendirme araçları ombre saçlarını donuk ve sağlıksız görünür hale getirir. Saçınızı ısı olmadan kıvırmak veya düzeltmek için birçok kolay yol vardır. Yaratıcı olun veya çevrimiçi bazı ipuçlarını kontrol edin.

4. Limon suyu

Saç uzunluğuna bağlı olarak, 1-3 adet limonun suyu, sarışın uçlarınızın daha uzun süre sarışın kalmasını sağlama da yardımcı olur. Saç hasarını önlemek ve kilitlerinizi nemlendirmek için limonunuza biraz bal ilave edin. Ancak bitkisel çözümler her gün veya 2günde bir tekraranması gerekmektedir. Keratin bakım ürünleri kalıcı ve uzun süreli bakım yapmanızı sağlayacaktır.

Not: Yanan-Yıpranan saçlar için keratin setine resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 Ombre saçları hiç bitmeyecek bir eğilimdir. Stilistler onu seviyor, yıldızlar onu seviyor, blog yazarları onu seviyor, zengin kadınlar onu seviyor ve bildiğim birçok dergi editörü şimdiye kadarki en iyi saç trendlerinden biri olduğunu iddia ediyor. Ombre saçlarının çoğu diğer saç eğilimlerinin aksine, evde yapılması kolaydır. Sıra dışı olaylardan inanılmaz derecede farklı görünüyor. Çok fazla para, zaman ve emek harcamadan saçınızı denemenizi sağlar. Artı, görünüşünüzü kolayca değiştirebilir veya ciddi bir değişiklik yapmadan eski haline gidebilirsiniz. Artık ombre saçını istemiyorsanız, istediğiniz rengi elde etmek için uçları kesmeniz veya onları boyamanız yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>