Keratin Saç Uzatır mı?

Keratin Saç Uzatır mı?

Dış görünüş açısından oldukça önemli yapıda olan saçların sağlıklı ve temiz görünümüne ek hızlı bir şekilde uzaması da önemli olmaktadır. Bu yüzden saçların sadece genetik yapıları değil yapılan bakımlarına da dikkat edilmesi gerekir. Saç bakımı konusunda en önemli işlemlerden biri keratin olmaktadır.

İnsan bedenlerinde kan yaşamak için ne kadar önemli yapıdaysa saçların uzaması ve sağlıklı olması konusunda da keratin o kadar önemli olmaktadır. Keratin, saçların kendi yapısında bulunan protein olarak bilinmektedir. Keratinle yapılan saç bakımları, saçların daha sağlıklı uzamasını, pürüzsüz ve düz olmasını sağlar. Bu yüzden saç yapılarında azalan proteinlerin dışarında alınması gerekir. Aksi halde saçlar kırılmaya ve dökülmeye başlamakla birlikte, hem cansız hem de kötü bir görünüme başlayacaktır. Piyasada satışa sunulan bunun için birçok farklı markada keratin yağları bulunmaktadır. Hepsi aynı kalitede olmamakla birlikte alınırken kaliteli ve saç tiplerine uygun olmasına bakılmalıdır. Her marka saçlar için iyi gelmeyebilir. Kullanımları düzgün bir şekilde uygulanırsa her saç tipinde oldukça etkili olacaktır. Hem kırıkların onarılarak güzel bir görünüm elde edilmesinde hem de hızlı bir şekilde uzamasında etkili olmaktadır. Liquid keratin ürünleri şuan piyasanın en çok tercih edilen ve saflığı kanıtlanmış bakım ürünleridir. Saçın besin değerlerini hemen karşılayarak aynı zamanda saçı güçlendiren liquid keratin hızlı saç uzama seti bu konuda işinizi kesinlikle görecektir.

Keratin saç uzatır mı?

Bu sorunun  cevabı kısaca ‘’evettir’’. Saç derisi genelde saça minumum yeterli miktarda takviye göndermektedir. Bunun sebebi vücuttan alacağı proteini keratine dönüştürerek saç yapısını oluşturma ve onarım işlemleri için çok fazla enerjiye ihtiyaç duymasıdır. Tabi ki sağlıklı insan vücudunda bu değerler biraz daha fazladır. Ancak saç yıprandıkça vücut ne kadar sağlıklı olursa olsun yeterli enerjiyi karşılayabilecek durumda kalamayabilir.

İşte bu noktada devreye liquid keratin bakım ürünleri girmektedir. Piyasada ki yerini almış ve kendini kanıtlamış bu ürünler saçınıza eksik olan keratini doğal bir şekilde vererek saç derinizi rahatlatır. Gerekli besinleri çabucak alan saç ise hemen uzama işlemini gerçekleştirmeye başlar.

Keratin molekülleri inanılmaz derecede güçlü bir yapışkan görevi görür ve saça yapışır. Diğer kimyasallar gibi su aldığı durumda eriyip gitmez. Bozulan bağ dokularını onarır, deri dokusunun yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar. Keratinin faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Aynı zamanda saça canlılık ve parlaklık katarak, ipeksi görünüşle şıklıkta sağlar.

”Keratin” en iyi saç uzatma yöntemidir.

Keratin hakkında daha detaylı bilgi almak için saç botoksu adlı makeleyi okuyabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>