Evde Keratin Bakımı

Güzellik salonlarında bir çok insan saçlarıyla ilgili problemleri çözüm arıyor. Saçlarının sağlığına kavuşması için çabalayan insanlar keratin bakım ürünlerini kullanıyorlar. Saç sağlığı için Keratin bakımının bu kadar önemli olmasının sebebi keratin denilen proteininin saçımızın %72’sini oluşturan bir protein olmasıdır. Saçımızın yapısındaki pullar balık pullarına benzer. Saç pulları, zamanla açılmaya başlar. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi; hava koşulları, saça yapılan işlemler veya kullanılan şampuanlardaki kimyasalların etkisi ile ilişkili dış etmenlerdir.  İkincisi ise; strese, beslenmeye veya genetik yapıyla ilişkili olarak iç etmenlerden kaynaklanır. Açılan saç pulları yüzünden, saç pürüzlü, cansız bir görünüm alır ve zamanla saçta kırılmalar, kopmalar başlar. Keratin Bakımında kullanılan keratin proteinleri ise saçı bir sarmal gibi sararak saçın kırılmasını önler ve tıpkı bir dolgu görevi görerek yıpranan saç yapısının içerisini doldurur ve saçın kopmasına karşı çıkar.

Saç Keratin Bakımı
Saç Keratin Bakımı

 Keratin bakımının 3 farklı yöntemi vardır;

  1. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran geçici günlük keratin bakımları
  2. Düzleştirme ya da brezilya fönü adı verilen zararlı kimyasal içeren bakımlar
  3. Yeni nesil saf evde uygulanan tamamen doğal kalıcılığını yitirmeyen keratin bakımı

Güzellik merkezlerinde yaptırılan keratin bakımında kullanılan ürünler sentetik, silikon, formaldehit ve kimyasal katkı maddeleri içerdiği için 2 hafta sonra yavaş yavaş saçtan akmaya başlar. Brezilya fönü denilen ve genelde saçın uzun süre düz kalması için yaptırılan yöntem ise saçınıza çok yüksek derecede ısı ve kimyasal madde ile formaldehit içerdiği için saçınızı yakar ve etkisi geçtikten sonra saçınızda kuruluk ve yıpranmalar başlar. Eğer hem bu kimyasal maddelerin olumsuz etkilerinden kaçmak hem de saçınızın bakımını aksatmamak istiyorsanız bunun en etkili yolu yeni nesil evde keratin bakımını kendiniz uygulamanızdır. Fakat evde keratin bakımı uygulayacağınız ürünleri çok iyi araştırmalı ve organik sertifikası almış yani %100 doğallığı kanıtlanmış keratin bakım ürünlerini kullanmalısınız.

Piyasada üretilen keratin bakım ürünleri içerisinde tamamen doğal, Türk ve Uluslararası patente sahip, en güvenli ve pratik üstelik evde basitçe uygulanabilen liquid keratin saç bakım ürünleri en çok talep gören ürünlerdir. Liquid Keratin Saç bakım ürünleri %100 doğal olup, sentetik, paraben, silikon ve zararlı kimyasal içermediği için saçınıza en ufak bir zarar vermez. Güzellik salonunda müşterilere uygulanan ve içinde kimyasal maddeler bulunan keratin bakımı artık eski bir yöntem haline geldi. Artık tamamen doğal, yeni nesil evde kullanılabilecek Liquid Keratin Saç Bakım Ürünleri saç yıpranmalarınıza kökten uca bakım yaparak saçınıza hacimli bir görüntü kazandırır ve saçınızı yapılandırır.

Bu tamamen dopal olan liquid keratin saç bakım ürünü yıpranmış gözüken tüm saçlarınızı tedavi ederek saçınızı sağlığına kavuşturur. Liquid Keratin bakımı saçınızın güzel bir şekle sahip olmasını sağlar ve sizi saçınızın yıpranmış görüntüsünden kurtarır. Liquid Keratin bakım ürünü saçınızdaki yıpranmaları yapılandırmakla kalmaz. Liquid Keratin Saç Bakımı saçınız daha kısa sürede hızlı uzamasına yardımcı olur. Sağlığını geri kazanan saçlarınız pürüzsüz daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşur.

Evde keratin bakımının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız “Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?” adlı makalemize gözatın.

1 Comment

  1. bende kuaförlere güvenemediğim için keratin bakımımı evde yapıyorum ve çok memnunum bundan özellikle evde yapılıyor olması benim için daha pratik ve de ekonomik oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>