Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Kuaför salonlarında keratin bakım yaptırmak elbette bütçesi uygun olan bayanlar bakımından bir sorun teşkil etmiyor. Ancak ne yazık ki, birçoğumuz saç boyasına zorlukla belli bir bütçe ayırabiliyoruz. Bu bakımdan kendimiz  evde keratin bakımı yapmalıyız ki,  yanan veya yıpranan saçlarımızı onarmış olalım. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu da, kullanacağımız keratin ürününün kimyasal içerikli olmaması, doğal saf keratin olması.

O halde öncelikle kendimize güvenli bir keratin bakım ürünü bulmak zorundayız, yoksa hem ürüne boşuna para harcamak hem de zamanımıza yazık olacak. Bu bakımdan doğal keratin içeren bir keratin bakım serumu bulmak işin en önemli kısmı oluyor. Bunu da saf keratin ya da katkısız keratin diye araştırma yaparak kolaylıkla bulabiliriz.

Doğal keratini bulduktan sonra işimizi çok kolay. Şimdi adım adım uygulanışını sizlerle paylaşacağım.

Yıpranmış Cansız Saçlara Keratin Seti ; 

 

Keratin saça nasıl uygulanır ?

 

  1. Saçımızı doğal veya organik bir şampuanla ve de sıcak suyla iki defa yıkayarak saçımızı krem vb kalıntılarından arındırıyoruz.
  2. Kuruttuğumuz saçımıza keratin yüklemesi yapmak için sıvı keratin serumunu parmak uçlarımızla veya bir sprey şişe yardımıyla sıkarak saça yediriyoruz.
  3. Sabahleyin ılık suyla durulayıp yıpranmış saça özel keratin maske ve krem uyguluyoruz. İşlemi tamamlıyoruz.

Tabi bu işlemi ilk zaman haftada bir kaç daha sonra ayda bir kez yapıyoruz ki, saçımızın tam olarak yapılanması bakımından önemli. Saçımız tamamen yapılanınca keratin bakımını 3 ayda veya 6 ayda bir gibi seyrelterek uyguluyoruz.

Bayan Kuaför salonlarında keratin bakımı yaptırmak isteyenler, önce kendileri keratin bakım ürünlerini bulsunlar, sonra kuaförlere götürüp yaptırsınlar. Kuaförlerin uyguladıkları ticari ürünlere çok itibar etmesinler.

Hızlı Saç Uzatma Seti ; 

 

Keratin Bakımı Nedir, Keratin Saç Botoksu İle Farkı Nelerdir?

 

Keratin saç botoksu, keratin bakımı veya saç bakımının yeni jenerasyonda kullanılan ismidir diyebiliriz. Ya da saç bakımının daha gelişmiş bir ifadesidir. Özellikle, yıpranmış saçlarda daha özel bir saç bakım şeklidir.

Ancak Liquid Keratin Saç Botoksu, saçların gençleşmesini ve zayıflayan saç bağlarının yeniden yapılanmasını sağlayan ve ince telli saçları güçlendiren, aynı anda dolgunluk ve hacim veren özel bir sistemdir. Her uygulamadan sonra saçlarda gözle görülür değişiklik  hissedildiği gibi, kalıcı etkisiyle de saçlarınızı sürekli formda tutar. Saçlarınız daha güçlü, sağlıklı, ışıltılı ve ipeksi görünür.

Liquid Keratin Saç Botoksu’nun şu anda sağladığı tüm bu faydaları yapabilecek başka bir ürün veya başka bir uygulama Türkiye’de henüz bulunmamaktadır.

Evde Keratin Bakımı Yapmanın Detaylı Anlatımı

1. Saç Bakımına Hazırlık:

Saçları, sentetik kalıntılardan ve kremden arındırmak için, silikon içermeyen organik Liquid Keratin Şampuanla ve sıcak suyla 2 defa iyice yıkayın. Yine sıcak ve bol su ile iyice durulayın ve kurulayın. Bu esnada saç kremi kullanmayın. Ürünün olumlu etkisini çok daha net gözlemleme açısından, saç uçlarındaki kırıkları 1-2 mm kadar almanız faydalı olacaktır.

2. Keratin Yükleme:

Keratinleri bir kaba boşaltın ve kurutulmuş saçlara boya yapar gibi bir fırça yardımıyla sürün. Elinizle masaj yaparak keratinleri saça yedirin.

3. Dinlendirme:

Keratin yükleme işleminden sonra, saçları  en az 30-40 dakika dinlendirin. Dinlendirme esnasında saçlar ıslakken toplanmaz ve sarılmaz. Kurumadan önce mümkünse ara sıra ince dişli tarakla tarayın ve soğuk fönle kurutun. Eğer imkan varsa açık havada bekletin. (Akşam yatarken uygulayıp sabah durulamanızı tavsiye ederiz.)  Dinlendirme sonrası, saçları ılık suyla durulayın. havluyla hafifçe kurutun.

4- Keratin Maskesi:

Keratin yüklemesinden sonra durulanan saça 10-15 dakikalık keratin maskesi uygulanır. Durulanır ve ıslak saça, saçta kalan keratin krem uygulanarak işlem tamamlanır. Çok yıpranmış saçlar, tekrar keratin uygulaması  gerektirebilir.

Keratin bakım ya da diğer adıyla bu keratin saç botoksu uygulamasının ilk seansta memnuniyet vermesi durumunda ise; istediğiniz zaman aralığında tekrar tekrar keratin saç botox uygulaması yapabilirsiniz.

Keratin maskesi ürününün fazla miktarda veya sık kullanılması, saç diplerine sürülmesi hiçbir zarar vermez. Yaşı küçük veya hamile bayanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Her türlü saç tipinde, her aşamada güvenle uygulanabilir. Hiçbir kimyasal katkı içermez. Uygulama esnasında eldiven ve maske gerektirmez. Etkisi ise, aylarca saçta kalabilir ve yıkama esnasında diğer silikon ve kimyasal içeren ürünler gibi akıp gitmez.

 

Liquid Keratin, yüksek teknolojiyle elde edilen Nano Keratinlerle birlikte, saç onarımı için çok özel ve yoğun proteinler içeren yenilikçi formülü ile mükemmel etkisini gösteren ve istediğiniz sonuçlara hızlıca ulaşacağınız profesyonel bir saç bakım-onarım ürünüdür.

Evde Saç Dökülmeleri İçin Uygulanabilecek Keratin Saç Bakım Seti

1 Comment

  1. Merhabalar ben uzun zaamandır saçlarıma keratin bakımımı kuaförlerde değil evde kendim yapıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>