Doğal Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

Doğal Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?
Doğal Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?
Doğal Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

Sadece kullanılan ürünlerle değil yaşam tarzımızdaki seçimlerimizde doğrudan saçımızı etkileyebilir. Dengesiz beslenme, tüketilen zararlı yiyecek ve içecekler, sigara vb. saç yapımızı etkilemektedir. Doğal saç bakım için kolay ve basit güzellik ipuçlarından bazıları: temizlik saç bakımında önemlidir.

Saç dökülmesi, kepek, kaşıntı oluşumun önüne geçmek için kafa derinizin temizliğine önem vermelisiniz. Aşırı sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmalısınız. Aşırı sıcak su saçınızı kuru kırılgan bir yapıya büründürecektir. Saçlarınızı ıslakken değil kuruyken taramanız daha yararlı olacaktır çünkü yapılan araştırmalar göre ıslak saçlar üç kat daha fazla zayıf ve kırılgan olduğu belirtilmiştir. Doğal saç bakımı için evde hazırlanıp uygulanan birtakım maskeler yapılmaktadır bunlardan bazıları: yumurta maskesi, yoğurt ve yumurta maskesi, sarımsaklı saç maskesi, karbonat maskesi, limon suyu ile yapılan maske, bal +zeytinyağı + yumurta karışımlı maske…  Tabi ki her okuduğunuz yapımını öğrendiğiniz uygulamayı değil öncelikle saç yapınıza uygun maske kullanımına özen göstermelisiniz. Değilse doğal saç bakımınız beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Yumuşak ve ipeksi saçlara sahip olmak için saçlarınıza yapacağınız doğal saç bakım alternatiflerinden biri de keratin içerikli ürünler kullanmanızdan geçer. Doğal besleyici ve ışıltı veren keratinli ürünler içerisinden de kimyasal içerik barındırılmayanları tercih etmelisiniz.

Liquid Keratin ürünleri içeriğinde hiçbir kimyasal bulundurmadığı için doğal saç bakım rutininizin önemli bir parçası olabilir. Özellikle Türkiye’de patentli olan Liquid Keratin Serumu ve natural sertifikalı ürünlerimizin tamamı saçınıza doğal güzellikler katacaktır.

Liquid Keratin Serum; Yıpranmış ve yanmış saçları yeniden yapılandırarak saçlardaki tüm hasarı giderici etkiye sahiptir. Saçlara sürüldükten sonra 4-6 saat arasında beklenir. Sonra doğal Liquid Keratin Şampuanı ile saçlar yıkanır.

Liquid Keratin Maske; Yıkanan saçlarınıza maskeyi yedirdikten sonra 15-20 dk beklenir ve saçlar tekrar keratin şampuanı ile yıkanır.

Liquid Keratin Krem; Yıkandıktan sonra nemli saçlarınıza keratin kremini uygulayın ve durulamayın. Bu gün boyu saçınızı koruyacak ve besleyecektir.

Ayrıca; Keratin yağı ile saçlarınızın nem dengesini sağlayarak besleyebilir, keratin fon sutu ile fön yapmadan önce saçlarınızı ısıdan koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>