Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir?

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir?
Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir?
Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir?

Ama bu uğraşlarımız her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Rengini beğenmeyip ya da yeni bir renk yapmak için gittiğimiz kuaförde boyama işlemi yapılan saçlarımızda yanma durumu söz konusu olabilmektedir. Ya da üst üste sık sık boyama yaptığımız zamanlarda aynı tehlike söz konusudur. Saçımızın kıvırcık ya da dalgalı halini beğenmeyip sürekli düzleştirici kullandığımız zamanlar, düz saçlı halimizi beğenmeyip sık sık bukle yapmak için kullandığımız maşalar kısacası saç şekillendiricileri ya da sık sık yüksek ısıda kullandığımız saç kurutma+ fön makinaları ve kimyasal bir işlem sonucu( oryalle açmak, perma, röfle vb.) saçlarımız hüsrana uğrar. Başta güzelim saçlarımızda kırılmalar beraberinde dökülme ve son evrede de saçlarımız yanmaya başlar. Böylece saçlarımız zamanla canlılığını kaybedip mat, kuru, mısır püskülünü andıran kötü bir görüntüyle karşı karşıya kalırız. Bu nedenle boyadan yanan saç nasıl düzelir? En çok karşılaştığımız sorulardan biridir.

Peki, Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir? Saçın yanma işlemi bir süreç olarak değil de bir anda gerçekleştiğinde tedavi altına alma gibi bir durumunuz olamıyor ne yazık ki. Yani eğer saçlarınız onarılmayacak derece de zarar görmüş ise ki bu durumda kırıklarınız aldırıp saçınızı kestirmekten başka çareniz yok. Saçta kat varsa yanan kısımları kestirerek temizleme sağlanmalıdır öncelikle. Yanmış saçlarda nem kaybı çok fazla olur tabi ki bu nem dengesini geri sağlamak ve saçın hızlı onarılması için piyasa da birçok ürün mevcuttur evde oradan buradan gördüğümüz duyduğumuz yapılan maskelerden kuaföre yaptırılan maskelere kadar birçok yolu bulunmaktadır.

Bu aşamada kesinlikle profesyonel bir ürün kullanın. Çünkü bu aşamadan sonra saçınıza uygulayacağınız her bakım saçlarınızın sağlığına geri dönmesi çok önemli. Yanan saçlar için sülfat içermeyen nemlendirici bir şampuan şarttır. Bunun yanında saç kremi ve besleyici yağlarla onarımı hızlandırabilir ve sağlıklı saçlarınızın yeniden yapılanmasını sağlayabilirsiniz.

Ve en önemlisi bu kaybı saçınıza saf keratin yüklemesi sağlayarak saçınızı yeni baştan onarılmasını, yapılandırılmasını sağlayabilirsiniz bu şekilde saçınıza bir nevi ‘ keratin saç botoksu ‘ uygulamış olursunuz. Çünkü saf keratin kimyasal içerik bulundurmaz ve saçlarda kalıcı etki bırakır. Yıkandığında dahi etkisini kaybetmez saçlarınız sağlıklı ve bakımlı görünümüne tekrar kavuşur.

Özellikle yanmış saçlar için önerebileceğim iki set bulunmaktadır. Bunlardan birincisi garantili keratin bakım seti-1 : bu setin içeriğinde

1.Liquid Keratin 3 lü Serum ( 60ml 20mlx3)

———-3’lü keratin setine ulaşmak için resme tıklayınız.——————-

2.liquid keratin şampuan (400ml)

——–Keratin şampuana ulaşmak için resme tıklayınız——–

3.liquid keratin saç kremi (250ml)

———Keratin Saç Kremine ulaşmak için resme tıklayınız————–

4.liquid keratin maske (250ml)  olmak üzere 4 adet ürün bulunmaktadır sette. Bu set saçta kısa sürede yapılandırma sağlayarak saçın nem dengesini sağlayıp saç liflerini onarmaktadır.

—–Keratin Maskeye ulaşmak için resme tıklayınız——–

Önerebileceğim ikinci set ise garantili keratin seti-2: bu setin içeriğin de
  1. liquid keratin 3 lü serum ( 60ml 20mlx3 )
  2. liquid keratin şampuan (400ml)
  3. liquid keratin saç kremi (250ml)
  4. liquid keratin maske (250ml)
5.Liquid keratin yağı (50ml)  olmak üzere 5 ürün bulunmaktadır sette. Bu set kurumuş, matlaşmış ve birçok kimyasal işlemden geçmiş saçları içeriğindeki saf keratin proteinleri sayesinde kalıcı şekilde onarılmasını ve yapılandırılmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>