KERATİN KREMİ

Özellikle belli başlı birkaç sebepten ötürü saçlarımız bazen nemini kaybedebiliyor. Nemini kaybeden saçlarımız ise kolayca kırılıp koptuğu gibi oldukça güç taranır hale bürünüyor. Bu durumlar karşısında moralimiz oldukça bozulabiliyor fakat umudumuzu kaybetmemize gerek yok. Çünkü yoğun nemlendirici etkiye sahip %100 doğal bir keratin kremi saçlarımızdaki nem dengesini normal oranına kavuşturacaktır. Şimdi saçlarımızdaki nem dengesinin bozulmasına sebebiyet veren belli başlı birkaç etmene kısaca göz atalım.

keratin kremi

Saçlarımızın en çok etkileşim halinde bulunduğu ürünlerden biri de şampuan. Çünkü hemen hemen hergün kullanıyoruz. Fakat kozmetik sektöründe yer alan şampuanların hemen hemen hepsi köpürtücü etkiye sahip formaldehit, paraben, tuz, sülfat, SLS, SLES, alkol, silikon gibi kimyasal maddelerle formülize edilmektedirler. Bu kimyasallar ise saçlarımızın temel yapıtaşı keratin proteinlerini ve saçlarımızı dış faktörlerden koruyan kütikülleri bozarak, saçlarımızın kurumasına neden olmaktadırlar.

keratin kremi

Fön, maşa, düzleştirici gibi işlemleri saçlarımız üzerinde sık sık uyguluyoruz. Fakat bu tür ısıl saç bakım işlemleri saçlarımızı nemlendiren sebum salgısının azalmasına neden olmaktadırlar.

keratin kremi

Nedense bazen saçlarımızı sabunla yıkamanın çok daha sağlıklı olduğunu düşünerek büyük bir yanılgıya düşüyoruz. Çünkü sabun nedeniyle saçlarımızın nemlenmesini sağlayan sebum salgısı giderek azalış gösteriyor.

keratin kremi

İllaki hemen hemen hergün dışarıya yani sokağa az ya da çok çıkıyoruz. Fakat dışarıdayken saçlarımız UV güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kirli hava gibi çevresel faktörlere maruz kalıyor. Bahsettiğimiz çevresel faktörler ise saçlarımızın kurumasına sebebiyet veren etmenler arasında yer alıyor.

keratin kremi

Beslenme şeklimiz sağlığımızın her noktasında önem taşıdığı gibi saçlarımızın nem dengesi üzerinde de önem taşıyor. Eğer dengesiz, düzensiz, sağlıksız ve doğal olmayan bir beslenme şekline sahipsek saçlarımızın nem dengesi bu durumdan olumsuz olarak etkilenecektir.

keratin kremi

Keratin kremi eğer yoğun nemlendirici etkiyle formülize edildiyse saçlarımızı kısa sürede kuruluktan kurtararak nemlendirecektir. Yoğun nemlendirici etkiye sahip organik keratin kremi (Saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Saç Kremi)saçlarımızın nemlenmesi için gerekli sebum salgısının artmasına neden olarak saçlarımızı nemlendirmekle kalmayıp kolay taranır ve yumuşak görünümlere de kavuşturacaktır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir