ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ


Saç temizliğinde en sık kullanılan dezenfektan şampuandır. Saçın şekline ve rengine göre birçok farklı şampuan çeşitleri bulunmakta. Genellikle saçımıza uygun olan şampuanı bulmak için etiketin ön tarafına bakarız. Ancak önemli olan içerik kısmının yazdığı arka etikettir. Sıradan şampuan çeşitleri içerik olarak incelendiğinde hemen hepsinin saça zararlı olduğu ortaya çıkmakta.

şampuan çeşitleri

Çünkü sıradan şampuanlarda sülfat, tuz, silikon, formaldehit ve silikon gibi birçok zararlı kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasal sentetikler saç tellerine yapışır ve yararlı bileşenlerin işlenmesini engeller. Saçtan kolay bir şekilde uzaklaşmayan bu kimyasallar saç tellerinin aşınmasını sağlarken aynı zamanda da saç derisinde ki gözeneklerin tıkar. Tıkanan gözeneklerden yeni saç çıkması engellenir, bu da saçta bölgesel olarak seyrelmeleri arttırır.

şampuan çeşitleri

Sıradan şampuan çeşitleri düzenli bir şekilde kullanıldığında saç derisindeki nem dengesini bozar. Bu da saçınızın ya hızlı yağlanmasını yada aşırı derecede kuru olmasını sağlar. Bu durum neredeyse herkeste olduğu için normal karşılanmakta. Ancak saç derisinin nem dengesi sağlandığında aşırı yağlanma ve yoğun kuruluk gibi faktörler ortadan kalkmakta.

şampuan çeşitleri

Yapılan araştırmalara göre sağlıklı saç derisine sahip olan kişilerin saç dökülme problemini daha az yaşadığı ortaya çıkmıştır. Keratin içerikli şampuan kullanıldığında ise zayıflayan saç telleri güçlenerek yapılacak işlemlere karşı direnç kazanır. Aynı zamanda tüm saçı koruma altına alan saf keratin proteinleri saç tellerine kalıcı olarak işlenerek yıpranmış saçların onarılmasını da destekler.

şampuan çeşitleri

Keratin şampuan çeşitleri incelendiğinde içeriğinde atkuyruğu bitkisi özü bulunan keratin şampuan öne çıkmaktadır. Atkuyruğu bitkisi saçın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Alopesi gibi saç derisi hastalıklarının tedavisinde kullanılan atkuyruğu bitkisi kepek sorununu da ortadan kaldıran mucizevi bir bitkidir.

şampuan çeşitleri

Keratin şampuanın içeriğinde saça zarar veren kimyasallar olmadığı için saf keratin proteinler ve atkuyruğu bitkisi gibi saça faydalı bitki özleri saç tellerine en iyi şekilde işlenerek ilk kullanımdan itibaren saçın ipeksi bir yumuşaklık kazanmasını sağlar. Liquid Keratin – Keratin Şampuan diğer keratin şampuan çeşitleriarasında temiz içeriği sayesinde en çok tercih edilen şampuandır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir