SAF KERATİN SERUM


Keratin; saçlarımızda, dişlerimizde ve tırnaklarımızda bulunan önemli bir proteindir. Keratin, saçlarımızın öz yapısında çok yüksek düzeylerde (%73 civarı) bulunan en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte 18 aminoasitten oluşan keratin proteinleri saçlarımızın hammaddesi niteliğindedir.

saf keratin serum

Diyelim ki; keratin proteinlerine içsel yahut dışsal etmenler sebebiyle hasar geldi, bu hasardan en büyük etkiyi saçlarımız görecektir ve saçlarımız kırık, kopuk, mat, sert, cansız, güçsüz görünümlere bürünecektir. İşte burada saf keratin serum oldukça işimize yarayacaktır, fakat önce saçlarımızın özündeki keratinleri bozarak, saçlarımızı yıpratan belli başlı etmenleri sıralayalım.

saf keratin serum

Saç bakım ürünlerinin bazılarını sık sık, bazılarını da ara sıra kullanıyoruz. Sık sık kullandığımız şampuan gibi saç bakım ürünleri saçlarımız üzerinde elbette olumlu ya da olumsuz etkiler bırakacaktır. Saç bakım ürünleri genel olarak saçlarımızda olumsuz etkiler bırakmaktadır çünkü kozmetik sektöründe bulunan saç bakım ürünlerinin hemen hemen hepsi formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS, SLES, silikon, alkol gibi kimyasal maddeleri içeriklerinde ihtiva etmektedirler. Bu sebeple kimyasal içerikli saç bakım ürünleri saçlarımızın özündeki keratinleri bozarak, saçlarımızı perişan hale sürükleyen en büyük etmenlerden biridir.

saf keratin serum

Fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlemleri saçlarımız üzerinde çok sık uyguluyoruz. Fakat sık sık uyguladığımız bu ısıl işlemler saçlarımızın özünü zamanla deforme etmektedirler ve saçlarımızın yıpranmasına sebebiyet vermektedirler.

saf keratin serum

Saçlarımız üzerinde büyük roller oynayan etmenlerden biri de beslenme şeklimiz. Eğer düzensiz, sağlıksız, doğal olmayan bir beslenme şekline sahipsek, saçlarımız için gerekli olan biyotin, kolajen, demir, çinko gibi besin öğeleri eksilerek, saçlarımızı yıpranmış, perişan hallere bürüyeceklerdir.

saf keratin serum

Gün içerisinde elbette sokağa çıkıyoruz ve bu esnada saçlarımız ultraviyole güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kirli hava gibi etmenlere maruz kalıyor. Bu tür çevresel etmenler de saçlarımızın yıpranmasına zemin hazırlamaktadırlar.

saf keratin serum

Saçlarımız yukarıdaki faktörler ya da az bilinen diğer faktörler nedeniyle mat, kuru, kopuk, cansız, güçsüz görünümler aldıysa, bu noktada en etkili tedavi yolu saf keratin serum kullanarak saçlarımıza keratin yüklemesi yapmaktır. %100 doğal bir saf keratin serum ürünü (Tavsiyemiz: Liquid Keratin – Saf Keratin Serum) saçlarımızın yapısını keratin proteinleriyle kemik gibi kaynaştırarak, saçlarımızın kısa sürede parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz görünümler almasını sağlayacaktır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir