KERATİN MASKESİ


Saç bakım maskeleri kullanımı en kolay ve rahat olan saç bakım ürünlerindendir. Saça anında yumuşatan maskeler kimi zaman durulama sonrasında saçın daha çok sertleşmesine ve dolaşmasına yol açmakta. Keratin maskesi içeriğinde bulunan saf keratin proteinleri, maske uygulandıktan sonra ki bekleme süresinde aşınmış ve yıpranmış olan saç telleri üzerinde onarıcı etkiye sahiptir.

keratin maskes

Özellikle yıpranmış saça yapılan saf keratin yüklemesinden sonra uygulanan keratin maskesi keratin proteinlerinin saça daha iyi işlenmesini sağlamaktadır. Saç bakımında kullanılan sıradan maskeler yerine keratin maskesi kullanımının gerekliliği birçok sebebe dayanmaktadır. Sıradan saç bakım maskeleri içeriğinde saçı besleyen faydalı bileşenler bulundursa dahi çoğu zaman vadettiği bakımı sağlayamamakta.

keratin maskes

Saç bakım maskelerin de en çok şikayet edilen durum saç dökülmesine sebep olmasıdır. Uygulandıktan sonra saçta bekletilen saç bakım maskeleri faydalı bileşenleri saça o anda etki eder. Ancak zararlı kimyasallardan dolayı saç tellerine işlenemezler ve durulama esnasında saçtan akıp giderler.

keratin maskes

Bu da saçın daha sonra sertleşmesine ve matlaşmasına sebep olmaktadır. Keratin maskesi özel olarak geliştirilmiş olan formülünde ki saf keratin proteinleri sayesinde saç tellerin hızlı bir şekilde nemlendirerek ve yeniler. Sağlıklı saçlara hızlı bir şekilde ulaşmak için yapılan keratin yüklemesinden sonra keratin maskesi kullanılması ise yüklenen saf keratinin saç tellerine işlenmesini destekler.

keratin maskes

Saçı ağırlaştırmadan nemlendirdiği için doğal bir parlaklık kazandırır. Saç içten gelen bir ışıltıya sahip olduğu için düzenli bir şekilde kullanıldığında her daim yeni keratin bakım yapılmış gibi görünüm kazanır. Keratin maskesi özellikle zor taranan, ince telli saçlara sahip olan kişilerin sık kullanması gereken bir saç bakım ürünüdür.

keratin maskes

Sıradan saç bakım maskeleri gibi saç dökmez, boya akıtmaz ve saçı durulama sonrası sertleştirmez. Keratin maskesi formülünde bulunan saf keratin proteinleri aşınarak yıpranmış ve yanmış saç tellerinin onarımını destekler ve yeni yapılacak işlemlere karşı da koruma sağlar. Liquid Keratin – Keratin Maskesi temiz içeriği sayesinde sıradan saç maskeleri ile karşılaştırıldığında onarıcı etkisi ve bakım yapma özelliği ile öne çıkmaktadır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir