SAF KERATİN

Saçın doğal yapısında bulunan saç lifleri birbirine keratin proteinleri sayesinde tutunur. Saç yıprandıkça yapısında olan keratin proteinleri zarar görür ve zamanla azalır. Saç lifleri birbirinden kopar ve saç aşınarak incelmeye başlar. Saçın kaybetmiş olduğu sağlığını yeniden kazandırmak için saça saf keratin yüklemesi yapmak gerekir.

saf keratin

Saf keratin saçın maruz kaldığı boya, açma gibi renklendirme ve ısı kullanılarak yapılan şekillendirme işlemlerinden korunmasını da sağlar. Saf keratin saça her zaman saf halde yüklenmemektedir. İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunan keratin bakım ürünlerinde keratin proteinleri olması saç tellerinin onarılmasını sağlamaz. Çünkü keratin proteinleri saça işlenemez ve ilk yıkamada saçtan akıp gider.

saf keratin

Kuaförlerde saça saf keratin yüklemesi yapılmaktadır. Ancak uygulanan keratin bakımı saçın düzleşmesini sağlayan bir işle olduğu için saça yapılan bakım değil daha çok şekillendirme işlemidir. Saçın sağlıklı içeriklerle kalıcı olarak şekil değiştirmesi kesinlikle mümkün değildir. Perma veya brezilya fönü saça oldukça zarar veren saç şekillendirme işlemleridir. Bu uygulamalar yapılırken kullanılan karışımların içeriğine saf keratin eklemek, yapılan işlemi masumlaştırmadığı gibi herhangi bir bakım etkisi de yaratmaz. Saf keratin zaten her saç tipinin yapısında bulunan bir protein olduğu için keratinin saçta kalıcı veya geçici şekil değişikliğine yol açması kesinlikle mümkün değildir. Bu işlemlerde saçın şekil değiştirmesini sağlayan yoğun bir şekilde saça uygulanan kimyasallardır.

saf keratin

Özellikle formaldehit kimyasalı çok güçlü ve zararlıdır. Saç tellerine yapışan ve su ile akıp gitmeyen bu kimyasal saçın günden güne kurumasına ve aşınarak incelmesine sebep olmaktadır. Kalıcı olarak saçın şekil değiştirmesine sebep olan kimyasallarda yoğun bir şekilde formaldehit bulunmaktadır.

saf keratin

Saf keratin proteinleri formaldehit ile bir araya geldiğinde saflığını yitirir ve yıpranmış saç tellerine işlenemez. Saç bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan saf keratin proteinleri de yine bulunduğu ürün temiz içerikli olduğu takdirde saça olumlu sonuç verebilir.

saf keratin

Bu sebeple keratin bakım ürünleri almadan önce saç sağlığınızı korumak ve paranızı boşa harcamamak için ürün içeriklerine çok dikkat etmeniz gerekir. Liquid Keratin – Keratin Bakımı Saf Serum Seti ile saçlarınıza temiz içerikli saf keratinyüklemesi yapabilirsiniz.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

SAF KERATİN için 1 cevap

  1. Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir