KADIN SAÇ BAKIMI


Saçlarımızın yıpranmasında etki sahibi olabilecek birçok faktör bulunmakla beraber yıprandığında onaracağını iddia eden birçok kadın saç bakımı ürünü de bulunmaktadır. Fakat piyasada yer alan saç bakım ürünlerinin geneli aldatıcı niteliktedir. Neden diye sorarsanız, çünkü kozmetik saç bakım sektöründe yer alan saç bakım ürünlerinin hemen hemen hepsi formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS, SLES, silikon, alkol gibi kimyasal maddelerle formülize edilmektedirler.

kadın saç baımı

Bu sebepten ötürü saçlarımıza bakım yaparak, onarmasını, beslemesini, temizlemesini beklediğimiz kimyasal içerikli saç bakım ürünleri saçlarımızda  ve sağlığımızda geri dönüşümü olmayan hasarlara bile sebep olabilirler. Abartmıyoruz, çünkü ürünlerin genelinde bulunan formaldehit isimli kimyasal madde zehirli gaz olmakla birlikte kanserojen etkiler de taşımaktadır. Moralimizi bozmayalım elbette saçlarımızı onaracak %100 doğal saç bakım ürünleri de mevcut, hatta yazımızın sonunda saçlarımız üzerinde mucizevi etkiler gösterecek saç bakım ürünü tavsiyesinde bulunacağız. Şimdi kadın saç bakımı nasıl yapılmalı sorusunun, yanıtını başlıca birkaç maddede verelim.

kadın saç bakımı

Saçlarımız için büyük önem taşıyan keratin, demir, çinko, biyotin gibi besin öğelerinin eksikliklerini gidermek adına dengeli, sağlıklı ve doğal beslenme kararı alabiliriz.

Yukarıda bahsetmiştik, fakat çok önemli olduğu için tekrar etmemizde fayda var. Şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinin hepsini çöpe atmalıyız, bunların yerine %100 doğal, bitkisel, organik saç bakım ürünlerine yönelmeliyiz.

kadın saç bakımı

Hormonlarımız hem sağlığımızın hem de saçlarımızın her noktasında büyük önemler taşıyor. Tempolu koşu, tempolu yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi spor etkinliklerine yönelerek, saçlarımızda olumluluklarını hissettirecek dopamin, serotonin, endorfin hormonlarının salınımını artırabiliriz.

Saçlarımızı yıpratabilecek elbette birçok etmen mevcut, bunların başında kimyasal içerikli ürünler geldini söylemiştik ayrıca fön, düzleştirici, maşa gibi ısıl işlemler de saçlarımızı yıpratabilir. Diyelim ki; saçlarımız bir şekilde mat, kuru, kopuk, cansız, güçsüz görünümlere büründü. Bu noktada imdadımıza keratin yükleme yöntemi yetişecektir. Kadın saç bakımı ürünleri arasından tercih edeceğimiz %100 doğal bir keratin yükleme ürünü (Saç uzmanlarımızın ortak önerisi: Liquid Keratin – Saç Botoksu – Keratin Yükleme Seti 3) saçlarımızın keratin ihtiyacını gidererek, saçlarımızı eski sağlıklı formuna kavuşturduğu gibi parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, ipeksi saçlarla da bizleri başbaşa bırakacaktır.

kadın saç bakımı

Kadın saç bakımı ürünleri arasından tercih edeceğimiz %100 doğal bir keratin yükleme ürünü (Saç uzmanlarımızın ortak önerisi: Liquid Keratin – Saç Botoksu – Keratin Yükleme Seti 3) saçlarımızın keratin ihtiyacını gidererek, saçlarımızı eski sağlıklı formuna kavuşturduğu gibi parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, ipeksi saçlarla da bizleri başbaşa bırakacaktır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir