ERKEK SAÇ BAKIMI


Elbette dış görüntümüzün en büyük etkenlerinden biri de saçlarımız. Bu sebeple saçlarımızın görünümü bizler için oldukça önemli. Bundan dolayı saçlarımız dökülmeye başladığında canımızı sıkabiliyoruz, özellikle bir de saç bölgelerimizde açılmalar meydana geldi mi çok daha fazla canımız sıkılabiliyor.

erkek saç bakımı

Elbette saçlarımızın dökülmesinin belli başlı faktörleri var, hatta saç çıkarıcı erkek saç bakımı adı altında satın aldığımız ürünler bile saçlarımızın dökülmesini çok daha fazla tetikleyebilir, çünkü piyasada erkek saç bakımı adı altında yer alan ürünlerin geneli aldatıcı olmakla beraber içerdikleri kimyasallar nedeniyle sadece saçlarımıza değil kendi sağlığımıza da zarar verebilirler. Bu yüzden saçlarımıza bakım yapacağımız ürünü tercih ederken ince eleyip, sık dokumalı, %100 doğal olduğuna dikkat etmeliyiz. Öncelikle saçlarımızın dökülme hikayesini kısaca ele alalım.

erkek saç bakımı

Keratin saçlarımız için adeta hava ve su niteliğindedir. Bunu diyerek abartmıyoruz çünkü keratin saçlarımızın temel yapıtaşı olmakla beraber saçlarımızın anatomisinde %73 gibi devasa oranlarda bulunan en önemli besleyici proteindir. 18 aminoasitin meydana getirdiği keratin proteinleri, saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz.

erkek saç bakımı

Lakin saçlarımız için büyük önem taşıyan keratin proteinlerine içsel ya da dışsal etmenler nedeniyle hasar gelirse, saçlarımız bu durumdan etkilenerek, zaman içinde dökülmeye başlayacaktır. Eğer önlem alınmadığı takdirde dökülmelerin giderek arttığı gözlenmekle birlikte açılmalar da meydana gelecektir. Peki keratin proteinlerine bu derece hasar verebilecek başlıca birkaç etmeni de sıralayalım.

erkek saç bakımı

Şampuan tabii ki baş faktörlerde biri. Hemen hemen hergün kullandığımız şampuan elbette saçlarımızda olumlu ya da olumsuz etkilerini bırakacaktır. Fakat kullandığımız ve piyasada bulunan şampuanların hemen hemen hepsi köpürtücü etkiye sahip birçok kimyasal içermektedir. Bu kimyasallar ise saçlarımızdaki keratinlerin baş düşmanlarından olup, zamanla dökülmeye neden olamkatadır.

Sık sık saçlarımızda jöle, wax, sprey gibi şekillendiriciler kullanıyoruz. Bu ürünler de zamanla keratinlerin bozulmasına sebebiyet vermektedirler.

erkek saç bakımı

Saçlarımız döküldüğünde saç çıkarıcı erkek saç bakımı ürünlerini seçerken ince eleyip sık dokumamız gerektiğini söylemiştik. %100 doğal ve keratin içeren erkek saç bakımı ürünü (Saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesi: Liquid Keratin – Saç Çıkaran ve Saç Gürleştirici Titanyumlu Keratin Bakım Seti) saçlarımızdaki keratin ihtiyacını giderip, saç foliküllerini ve saç köklerini besleyerek yeni saç oluşumlarını teşvik edecektir.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir